اگر هنوز با ویکی‌تولید و کارکرد آن آشنا نیستید، بهتر است از این برگه شروع کنید: در مورد ویکی‌تولید 

استفاده از ویکی‌تولید یا ارسال پیام به آن نیازمند پذیرش بعضی قوانین است که می‌توانید در این آدرس مشاهده کنید: قوانین و مقررات استفاده از ویکی‌تولید

تمام مقالات ویکی‌تولید در یکی از سه دسته‌ی زیر طبقه‌بندی می‌شوند:

– مقالات کاملاً رایگان که برای همیشه رایگان می‌مانند.

– مقالات محدود شده‌ که معمولاً بخشی از دوره‌های آموزشی ویکی‌تولید را تشکیل می‌دهند.

– مقالات مربوط به دوره‌های در حال تکمیل که موقتاً رایگان هستند اما به‌زودی محدود می‌شوند.


مقالات گروه سوم تا زمانی که دوره‌ی مربوط به آن‌ها (مثلاً دوره‌ی مدل کسب‌وکار) تکمیل نشده است با عضویت ساده در دسترس هستند و معمولاً این وضعیت از چند هفته تا چند ماه طول می‌کشد.

در ویکی‌تولید منظورمان از دوره، مجموعه‌ای از مقالات در یک موضوع مشخص است، مثلاً دوره‌ی تصمیم‌گیری برای تولید، مجموعه‌ای از نوشته‌های مختلف است که ورود به این عرصه را از جنبه‌های مختلف بررسی می‌کنند.

وقتی دوره‌ای کامل می‌شود، یعنی سرفصل‌های تعیین شده را منتشر کردیم و موضوع تا حد مطلوبی بررسی شده است، اما شاید بعداً مقالات دیگری هم اضافه کنیم یا نوشته‌های قبلی را تغییر دهیم.

ضمناً از آن‌جایی که به قدم‌های آهسته اعتقاد داریم، دوره‌های در حال تکمیل هم منتشر می‌کنیم تا به لطف بازخوردتان، مطالب را تصحیح یا تکمیل کنیم اما سطح کیفی آن‌ها پایین‌تر است و باید برای تکمیل آن‌ها منتظر بمانید.

هر دوره‌ی تکمیل شده یک برگه‌ی راهنما دارد که فهرست درس‌ها در آن درج شده است، پس می‌توانید به سادگی آن را مرور کنید و اگر با انتظارات‌تان هم‌خوانی داشت، برای خرید اقدام فرمایید.

ضمناً همیشه بخشی از دروس رایگان هستند تا سطح‌شان را ارزیابی کنید یا اگر با موضوعی آشنایی نیستید، فضای آن را تجربه کنید و بعداً حق اشتراک بخرید.

برگه‌ی راهنما، فهرستی است که مطالب یک دوره را نمایش می‌دهد.

بعضی دوره‌ها فقط شامل محتویات متنی و بعضی‌ها شامل محتویات صوتی، پی‌دی‌اف و فرمت‌های دیگری از محتوا هستند که در فهرست دروس (برگه‌ی راهنما) مشخص می‌شوند.

در کنار هر درس یک قفل نشان داده می‌شود که اگر باز باشد یعنی دسترسی به آن رایگان است و اگر بسته باشد (قرمز) فقط در دسترس کسانی قرار می‌گیرد که حق‌اشتراک دارند.

وقتی به مقالات یک دوره مراجعه می‌کنید، همیشه در آخر مقاله فهرستی از دروس دیگر وجود دارد که نسخه‌ی فشرده و ساده‌تر برگه‌ی راهنماست؛ در همین فهرست می‌توانید میان درس‌های مختلف جابه‌جا شوید یا با کلیک روی عنوان دوره به برگه‌ی راهنما مراجعه کنید.

پس از بررسی فهرست دوره‌ی مورد نظرتان و تصمیم برای خرید، مراحل زیر را انجام دهید:

– اگر عضو سایت نیستید، از منو به صفحه‌ی عضویت مراجعه کنید و حساب کاربری بسازید.

– از طریق نام کاربری و رمز عبور به سایت وارد شوید.

– به برگه‌ی راهنمای دوره‌ی دلخواه‌تان مراجعه کنید.

– روی دکمه‌ی خرید حق اشتراک کلیک کنید.

– در صفحه‌ی باز شده، نوع اشتراک مورد نظرتان را انتخاب کنید تا به صفحه‌ی پرداخت هدایت شوید.

هر کاربر می‌تواند تعداد نامحدودی اشتراک مختلف برای دوره‌ها مختلف تهیه کند و با دو دستگاه به محتویات آن دسترسی داشته باشد.

برای دیدن اشتراک‌های فعال و تاریخ انقضای آن‌ها می‌توانید از منوی اصلی به صفحه‌ی حساب کاربری مراجعه کنید.

در ویکی‌تولید از سیستم امتیازدهی برای شناسایی کاربران وفادار استفاده می‌کنیم تا هر از چند گاهی با دوره‌های رایگان، مطالب اختصاصی و کدهای تخفیف قدردان همراهی‌شان باشیم.

امتیازها بر اساس میزان مشارکت در پیام‌ها، گزارش مشکلات فنی، گزارش مشکلات نوشتاری، میزان حضور در سایت، پاسخ به سوالات کاربران دیگر و … تعیین می‌شوند.

هیچ سیستمی عاری از مشکل نیست و شاید با مشکلات فنی روبه‌رو شوید، در این حالت می‌توانید از منوی اصلی به بخش پشتیبانی مراجعه کنید.

بخش پشتیبانی حالت اورژانسی دارد و در تمام روزهای هفته به مشکلات شما رسیدگی می‌کند.

برای تغییر نام‌تان در سایت (مثلاً تغییر m12mi1 به milad یا میلاد)، کافیست از منوی اصلی به برگه‌ی حساب کاربری‌ مراجعه کنید.

اگر نام کاربری یا پست الکترونیکی خود را به‌خاطر دارید، روی دکمه‌ی بازیابی رمز عبور کلیک کنید تا رمز جدیدی به شما اختصاص داده شود.

اگر هم نام کاربری و هم پست‌الکترونیکی خود را فراموش کرده‌اید، از طریق فرم پشتیبانی با ما در ارتباط باشید تا مشکل را حل کنیم.