به راهنمای ققنوس (سیستم ارتباطی ویکی‌تولید) خوش آمدید.

ققنوس، سیستم ارتباطی ویکی‌تولید برای کاربران ویژه (دارای حق اشتراک) است.

ققنوس (سیستم ارتباطی ویکی تولید)

ققنوس بر اساس موارد زیر برایتان پیام ارسال می‌کند.

این تنظیمات مربوط به میزان انگیزه‌ها، علایق حرفه‌ای و سطح مهارت‌های شما است تا مطالب ارسالی ققنوس با شرایط شما هم‌خوانی بیشتری داشته باشند.

با کمک این قسمت می‌توانید ارسال تمام یا بخشی از پیام‌های ققنوس را متوقف یا قعال کنید. (مطابق تنظیم اولیه، همه‌ی انواع پیام‌ها برای کاربران ارسال می‌شود)

با شرکت در چالش‌‌های ویکی‌تولید، سیستم ارتباطی ققنوس به بهانه‌ی عبور از چالش‌ها، اطلاعات مربوط به هر مرحله را با شما به اشتراک می‌گذارد.

ققنوس مطالب زیر را برای شما ارسال می‌کند.

اطلاعات مربوط به چالش‌ها

اگر در چالش‌های هفتگی تولید شرکت کنید، ققنوس اطلاعات آموزشی مربوط به چالش‌هایی که با موفقیت حل کرده‌اید را با شما به اشتراک می‌گذارد و به حلّ چالش‌های پیش رو کمک می‌کند.

پیام‌های هفتگی (حرف حساب)

ققنوس هر هفته یک پیام کوتاه برای شما ارسال می‌کند. معمولاً این پیام‌ها از بانک اطلاعاتی ققنوس و به‌ صورت عمومی هستند اما گاهی هم مطلبی به‌ صورت اختصاصی برای شما نوشته می‌شود.

پیشنهاد مقاله از اینترنت

ققنوس بر اساس علایق حرفه‌ای و سطح تخصصی شما (یا توجه به آن‌ چه در تنظیمات ثبت کرده‌اید)، هر هفته یک مقاله‌ی منتخب از دنیای وب را انتخاب و لینک آن را برای شما ارسال می‌کند.

پیشنهاد مطالب آموزشی ویکی‌تولید

ققنوس بر اساس سابقه‌ی فعالیت‌های شما در ویکی‌تولید و علایق حرفه‌ای که ثبت کرده‌اید، هر هفته یکی از درس‌ها یا مجموعه‌هایی که برای شما مفید به نظر می‌رسد را معرفی می‌کند.

پیشنهاد کتاب‌های کتابخانه

در کتابخانه‌ی ویکی‌تولید صدها کتاب داریم که بسیاری از آن‌ها جزء معتبرترین آثار موجود هستند، ققنوس به‌ صورت هفتگی یکی از این کتاب‌ها را به شما پیشنهاد می‌کند.

پیشنهاد کتاب‌های کتابخانه

ققنوس هر دو هفته، آخرین تحولات و تغییرات و فعالیت‌های ویکی‌تولید را به اطلاع‌تان می‌رساند تا از آخرین بروزرسانی‌ها، مقالات و برنامه‌های آینده باخبر باشید.

آشنایی بیشتر با سرویس ارتباطی ققنوس

ققنوس سرویس ارتباطی ویکی‌تولید برای تعامل با کاربران ویژه (دارندگان حق اشتراک) از طریق ایمیل است. اگر در مورد نحوه‌ی نامگذاری این سرویس کنجکاو هستید، توصیه می‌کنیم نگاهی به نوشته‌ی ققنوس در راه است داشته باشید؛ هدف‌مان این است که ویژگی‌ سرویس ارتباطی‌مان شبیه یک ققنوس باشد، انشالله بتوانیم. 

ققنوس به صورت خودکار برای تمام کاربران ویژه (دارای حق اشتراک) فعال می‌شود، مگر این‌ که خودشان آن را غیرفعال کنند.

هیچ یک از پیام‌های ققنوس جنبه‌ی تبلیغاتی ندارند. به صورت کلّی‌ در ویکی‌تولید برای اطمینان خاطر کاربران از بی‌طرفانه بودن محتویات، هیچ‌گونه فعالیت تبلیغاتی از قبیل مشارکت در فروش، رپورتاژ آگاهی، بنرهای تبلیغاتی، فروش لینک و امثالهم انجام نمی‌دهیم و اگر هم گاهی به وبسایتی اشاره یا مطالعه‌ی مقاله‌ای را توصیه می‌کنیم، صرفاً به علت کیفیت بالای آن‌ها و به اشتراک گذاشتن مطالب مفیدشان است.

هیچ سرویس دیگری سراغ نداریم که به اندازه‌ی Gmail سریع و امن باشد و همه‌ی پیام‌ها را به مخاطبان برساند، پس چون پیام‌های ققنوس از جنس اسپم نیستند و به صورت انبوه ارسال نمی‌شوند و جنبه‌ی تبلیغاتی ندارند و با رضایت کاربران هستند، دلیل موجهی برای استفاده نکردن از جیمیل نداریم. (اگر هر کدام از شرایطی که گفتیم محقق نبود، باید سرویس دیگری را جایگزین می‌کردیم)

خیر، تا آخرین لحظه‌ای که حق اشتراک کاربر فعال است، سرویس ققنوس به فعالیت خود ادامه می‌دهد و بعد از پایان اشتراک، متوقف می‌شود. البته سایر ارتباطات ویکی‌تولید، مثل اطلاع‌رسانی در مورد تغییرات مهم سایت، به قوت خود باقی می‌مانند چون ارتباطی با سرویس ققنوس و امکانات ویژه‌ی ویکی‌تولید ندارند.

بله! هر وقت دوست داشتید، پیام‌های ققنوس را جواب دهید (Reply کنید) و آن‌ها را می‌خوانیم، اما از این امکان برای طرح سؤالات یا مشکلات فنی استفاده نکنید، چون برای این موضوعات رویه‌‌های دیگری تعریف کردیم و استفاده از سیستم ارتباطی ققنوس برای این کار مناسب نیست.

یادآوری می‌کنیم که کاربران ویکی‌تولید می‌توانند سؤالات‌ تخصصی‌شان را زیر درس‌های مرتبط بنویسند. نظرات، پیشنهادات‌ و انتقادات خود را از برگه‌ی ارتباط با ما به اطلاع برسانند و مشکلات فنی‌ را از بخش پشتیبانی پیگیری کنند.

به تنظیمات ایمیل‌های ارسالی ققنوس مراجعه کنید و همه‌ی تیک‌ها را بردارید، ققنوس در چند ساعت غیرفعال می‌شود. همچنین می‌توانید بخشی از پیام‌های ققنوس را فعال نگه دارید (از میان مواردی که بالاتر اشاره کردیم) و بعضی‌هایی که نمی‌خواهید غیرفعال کنید.

چرا که نه! باید به تنظیمات ایمیل‌های ارسالی مراجعه و گزینه‌های مورد نظرتان را فعال کنید.

بخش پشتیبانی در تمام موضوعات فنّی، شما را همراهی می‌کند تا از امکانات سایت استفاده و مشکلات احتمالی را برطرف کنید.

حتی اگر وضعیت فردی خودتان را تنظیم نکنید، ققنوس برایتان پیام ارسال می‌کند و ظاهراً مشکلی وجود ندارد اما برای این‌ که ضرورت آن را بدانید، از شما دعوت می‌کنیم که نمونه‌های زیر را بخوانید:

۱٫ کسی که بی‌انگیزه است، معمولاً تمایلی به خواندن مطالب دشوار و طولانی و عمیق ندارد و مطالب مختصر و کاربردی را ترجیح می‌دهد، هر چند که احتمالاً ارتقای انگیزه‌های این شخص از هر موضوع دیگری مهم‌تر است تا از وضعیت فعلی رها شود. ما در سیستم ارتباطی ویکی‌تولید، تلاش می‌کنیم که برای انتخاب مطالب به این موضوع توجه داشته باشیم اما به شرطی که وضعیت انگیزه‌تان را به‌ صورت منظم ثبت و بروزرسانی کنید. (باید به برگه‌ی تنظیم وضعیت من مراجعه کنید و حدود بیست ثانیه وقت صرف کنید)

۲٫ ما به شما کتاب و مقاله پیشنهاد کنیم، اما از کجا بدانیم که چه موضوعاتی را دنبال می‌کنید؟ مثلاً اگر رشته‌ی تحصیلی یا نوع کارتان، مدیریت کسب‌وکار باشد، طراحی اجزای شیگلی به چه دردتان می‌خورد؟ تا زمانی که مباحث مورد علاقه‌تان را ندانیم، پیشنهادات‌مان تصادفی و غیرهدفمند خواهند بود.

۳٫ در میان کاربران‌، عزیزانی را داریم که به تازگی وارد دانشگاه شده‌اند و بزرگوارانی هم هستند که سال‌ها در دانشگاه تدریس کرده‌اند یا مدیران صنایع و کارخانجات هستند، آیا می‌توانیم مقاله یا کتابی پیشنهاد کنیم که برای همه‌ی آن‌ها مفید باشد؟ پاسخ این سؤال منفی است و برای همین بهتر است که سطح مهارت‌هایتان را ثبت کنید تا عملکرد بهتری در گزینش مطالب و ارائه‌ی پیشنهادات داشته باشیم.

البته این سه مورد گویای تمام ماجرا نیستند و برای این‌ که سیستم ارتباطی‌مان دلچسب باشد، بسیاری از پارامترهای دیگر هم لحاظ می‌کنیم (مثل عملکردتان در چالش‌ها، ساعات حضورتان در ویکی‌تولید یا میزان علاقه‌تان به تعامل)، اما خلاصه‌ی توضیحات‌مان این است که تمام تنظیمات طراحی شده، صرفاً با هدف بهبود تجربه‌ی کاربری شما و ارتباط نزدیک‌ترمان هستند.