محصولات ویکی‌تولید همان دوره‌های آموزشی هستند که سرفصل مطالب‌شان را کامل کردیم و به بلوغ رسیده‌اند.

برای خرید حق اشتراک و دسترسی به این دوره‌ها دو راه‌حل دارید:

۱- حق اشتراک دوره را به‌صورت جداگانه تهیه کنید و تا یک ماه به محتویات آن دسترسی داشته باشید.

۲- حق اشتراک نامحدود بخرید و به همه‌ی دوره‌ها برای سه ماه دسترسی داشته باشید.

در ادامه عناوین هر کدام از این محصولات را مشاهده می‌کنید.

اشتراک نامحدود سه‌ماهه

اگر می‌خواهید از چند دوره‌ی مختلف استفاده کنید یا زمان بیشتری به یک دوره دسترسی داشته باشید، بهتر است به جای خرید جداگانه‌ی محصولات از اشتراک نامحدود سه ماهه استفاده کنید.

دوره‌ی تصمیم‌گیری برای ورود به حوزه‌ی تولید

آیا من مناسب تولید هستم؟

زمانی در ویکی‌تولید مشاوره‌ی فردی داشتیم و به سؤالات عمومی کاربران جواب می‌دادیم.

به جرأت بیشتر از ۸۰ درصد سؤال‌ها در مورد این بود که ورود به حوزه‌ی تولید را توصیه می‌کنید یا خیر؟

جوابی برای این سوال نداشتیم چون یک تصمیم شخصی است، اما خودشان هم به جواب مشخص نمی‌رسیدند، چرا؟

چون نقشه راه تولید و شرایط آن را نمی‌دانستند و ملاکی برای ارزیابی نداشتند.

واقعیت این است که برای آشنایی کامل با مسیر راه‌اندازی کارخانه باید مبانی کسب‌وکار و بازاریابی و طراحی محصول و عملیات و طرح‌ریزی را یاد بگیرید که زمان زیادی می‌خواهد و برای تصمیم‌گیری (که شاید نتیجه‌ی آن تولید نکردن باشد) منطقی نیست.

لذا تصمیم گرفتیم دوره‌ای کوتاه و فشرده آماده کنیم تا مفاهیم اولیه، شرایط و مسیر تولید را با زبانی بسیار ساده یاد بگیرید.

پس از گذراندن این دوره‌ی کوتاه و ساده، خودتان در مورد ورود به حوزه‌ی تولید تصمیم‌گیری می‌کنید و اگر نظرتان مثبت بود، می‌توانید از دوره‌های تخصصی‌تر ویکی‌تولید استفاده کنید تا جزئیات مسیر را یاد بگیرید.

قیمت اشتراک یک ماهه: ۲۱۰۰۰ تومان

نوع محتویات: نوشتار و حدوداً دو ساعت فایل صوتی

کارگاه ایده

دوره آنلاین ایده پردازی

ایده‌پردازی ابزاری مهم برای کارآفرینی، طراحی محصول، تدوین برنامه‌های بازاریابی، طرح‌ریزی و بسیاری حوزه‌های دیگر است و در تمام کمپانی‌های موفق نشانه‌هایی از آن دیده می‌شود، مثلاً بسیاری از محصولات اپل، خودروهای تسلا، سیستم‌عامل ویندوز، اسنپ، آمازون و … نتیجه‌ی ایده‌های منحصر به‌فردی هستند که به ذهن بقیه نرسیده‌اند.

این یک حقیت آشکار است که هر چقدر ایده‌های بیشتر و کارآمدتری در برابر مسائل و چالش‌ها داشته باشیم شانس موفقیت بیشتری خواهیم داشت، اما چطور به این مرحله برسیم؟

تحقیقات نشان می‌دهد به جز عوامل وراثتی، که در کنترل‌ ما نیست، تمرین مداوم تا حد زیادی به تقویت ایده‌پردازی کمک می‌کند.

برای همین تصمیم گرفتیم کارگاه فشرده‌ای داشته باشیم تا مهارت‌های ایده‌پردازی را تمرین کنید و برای یک ماه، ذهن‌تان به چالش کشیده شود. البته این کارگاه شبیه دوره‌ها و کلاس‌های نظری خلاقیت نیست و شدیداً روی جنبه‌های عملی تأکید دارد تا اثرات آن ماندگار باشد.

قیمت اشتراک یک ماهه: ۲۱۰۰۰ تومان

نوع محتویات: نوشتار، سیستم ارزیابی تمرین‌ها و حدوداً دو ساعت فایل صوتی

دوره‌ی مدل کسب‌وکار

راهنمای مدل کسب و کار یا بیزینس مدل

در ویکی تولید اعتقاد داریم که قبل از شروع تولید (و هر کار دیگری) باید با مفاهیمی مثل ارزش و بخش‌بندی بازار و منابع و هزینه‌ها و … آشنا باشیم و برای آموزش آن‌ها از Business Model استفاده می‌کنیم.

در میان آموزش‌های مقدماتی ویکی‌تولید، تمرکز ویژه‌ای روی این دوره داشتیم و تلاش کردیم با هزینه‌ای حدود ۵% دوره‌های مشابه به سطح خوبی از آگاهی برسید.

به مخاطبان جدی ویکی‌تولید توصیه می‌کنیم که حتماً درس اول را مطالعه کنید (رایگان است) تا با بخش‌های اصلی کسب‌وکارتان آشنا شوید؛ این آگاهی به شناسایی بهتر نیازهای آینده‌ی کارتان کمک می‌کند.

ضمناً تلاش کردیم در فایل‌های صوتی بیان بسیار ساده‌ای داشته باشیم تا انرژی کمتری صرف کنید و سریع‌تر به نتیجه‌ی مطلوب برسید.

قیمت اشتراک یک ماهه: ۵۸۰۰۰ تومان

نوع محتویات: نوشتار و بیشتر از چهار ساعت فایل صوتی

دوره‌ی پیش‌بینی تقاضا

آموزش آنلاین پیش بینی تقاضا

برای انتخاب روش تولید و تجهیزات و حجم خرید مواد و تعداد کارکنان و هزینه‌ی سرمایه‌گذاری طرح و … باید از تقاضای آینده آگاه باشیم؛ برای این منظور روش‌های کیفی و کمی مختلفی برای پیش‌بینی تقاضا ارائه شده است که رایج‌ترین آن‌ها را در این دوره بررسی می‌کنیم.

ضمناً آگاهیم که خیلی از شما عزیزان ارتباط خوبی با روش‌های ریاضی ندارید، به همین علت علاوه بر توضیحات کامل و مثال‌های متنوع برای محاسبات دستی، بخشی از درس‌ها را به آموزش اکسل اختصاص دادیم تا کمک‌حالتان باشد.

قیمت اشتراک یک ماهه: ۲۱۰۰۰ تومان

نوع محتویات: فقط نوشتاری