# برگه‌ی اطلاع‌رسانی برنامه‌های فصلی ویکی‌تولید

با سلام خدمت همراهان عزیزمان در ویکی‌تولید

چقدر زود به روزهای پایانی بهار ۱۴۰۰ رسیدیم و حالا وقت آن است که برای تابستان برنامه‌ریزی کنیم تا در روزهای گرم آن، قدم‌های محکمی برای تحقق آرزوهای ویکی‌تولید برداریم.

امیدوارم فرصت کافی برای خواندن نوشته‌ام داشته باشید چون ابتدا می‌خواهم گزارشی از فعالیت‌های بهارانه‌ی ویکی‌تولید ارائه دهم و بعد از آن برنامه‌های تابستان را خدمتتان عرض می‌کنم و مجموع این مطالب ممکن است کمی طولانی شود.


بعد از دو سال تولید محتوای رایگان از ابتدای فروردین سامانه‌ی خرید حق اشتراک را فعال کردیم تا با حمایت شما عزیزان بتوانیم قدرت مالی بیشتری برای توسعه‌ی ویکی‌تولید داشته باشیم و روند کارمان به این شکل بود که هر دوره، یک حق اشتراک جداگانه داشت اما از اردیبهشت یک اشتراک نامحدود سه‌ماهه هم اضافه کردیم تا علاقمندان دوره‌های مختلف بتوانند با خرید یک اشتراک به همه‌ی مطالب دسترسی داشته باشند. (البته این اقدام کمی هم جنبه‌ی آزمایشی داشت)


جا دارد از یکایک عزیزانی که در این چند ماه اعتماد کردند و حق اشتراک خریدند تشکر کنم چون نه تنها هیچ تبلیغی نکردیم که حتی شبکه‌های اجتماعی‌ ویکی‌تولید را غیرفعال کردیم و برای همین اعتمادشان بسیار ارزشمند بود و قصد داریم به پاس حس خوبی که منتقل کردند برای همه‌ی آن‌ها اشتراک نامحدود دائمی در نظر بگیریم‌ تا کنارمان بمانند. (این موضوع از طریق ایمیل اطلاع‌رسانی خواهد شد)


اما از مباحث مالی که بگذریم، در فصل بهار دوره‌های طرح‌ریزی و حقوق کار را منتشر کردیم و از نتیجه‌ی کار رضایت دارم چون تمام مباحث مورد نظرمان منتشر شد و آن‌چه مانده است سرفصل‌هایی هستند که بعدا اضافه کردیم؛ مثلا در دوره‌های طرح‌ریزی معمولا تجهیزات انتقال را بررسی نمی‌کنند اما آن را هم به سرفصل‌ها اضافه کردیم یا مساله‌ی دادرسی پرونده‌های کار کمی تخصصی است اما تصمیم گرفتیم که آن‌ را هم به زبانی ساده ارائه کنیم و خلاصه این‌که اگر شما هم از مطالب راضی بوده باشید، می‌توانم نفس راحتی بکشم که بهار خوبی داشتیم و کم‌کاری نکردیم‌.


در ادامه‌ی مسیر برنامه‌های زیر را برای تابستان در نظر گرفتیم که انشالله با کمک خداوند محقق می‌شوند تا پاییز را با قوت قلب بیشتری آغاز کنیم:

از اول تا بیستم تیر


۱. ویکی‌تولید کاربرپسند است؟ امیدوارم باشد! اما به هر حال بعضی مشکلات را شناسایی کردیم که باید از اول تا بیستم تیر برطرف شوند تا تجربه‌ی کاربری بهتری داشته باشید.


۲. تیم تولید محتوا از جمله خودم در این بیست روز کار کمتری انجام می‌دهیم و بیشتر استراحت می‌کنیم چون با شروع دوره‌ی طراحی محصول تا آخر پاییز خبری از استراحت نیست‌. (از شما چه پنهان که در این بیست روز هم کارهای زیادی باید انجام دهیم)


۳. نبض تولید را جزو برنامه‌های کاری ندانید؛ به امید خدا هر یکشنبه برای شما می‌نویسم و این بیست روز هم از این قاعده مستثنی نیست‌.

از بیستم تیر تا هفتم مرداد


۱. دوره‌ی انتقال مواد با ارائه‌ی درس‌هایی در خصوص تجهیزات انتقال مواد مثل نوار نقاله‌ها و جرثقیل‌ها و لیفتراک‌ها تکمیل می‌شود؛ البته قرار نیست تمام جزئیات فنی را بررسی کنیم اما با همه‌ی تجهیزات رایج آشنا می‌شوید تا مشکلی برای انتخاب‌شان نداشته باشید.


۲. تمام پلن‌های اشتراکی قبلی حذف می‌شوند و به جای آن‌ها اشتراک نامحدود یک ماهه ارائه می‌‌کنیم، البته اشتراک‌های قبلی کاربران محفوظ می‌ماند و تغییر تعرفه‌ها فقط برای کاربران جدید یا عزیزانی است که قصد تمدید اشتراک خود را دارند‌. (گروهی از دوستان هم که دیگر نیازی به تمدید اشتراک ندارند و تا همیشه اشتراک‌شان فعال خواهد بود)

از هفتم مرداد تا پایان شهریور

۱‌. دوره‌ی جدید و مفصل طراحی محصول فعال می‌شود و تلاش می‌کنیم که حدود ۲۵ درصد مطالب آن تا پایان شهریور منتشر شود؛ تکمیل این دوره احتمالا تا پایان زمستان ادامه خواهد داشت و از نظر وسعت شبیه دوره‌ی طرح‌ریزی است.


۲. بخشی از فایل‌های صوتی دوره‌ی طرح‌ریزی ضبط و به مطالب نوشتاری اضافه می‌شود؛ اگر زنده باشم و خدا بخواهد گوینده‌ی فایل‌های صوتی خودم هستم.

در آخر امیدوارم طی ماه‌های آتی عملکرد خوبی داشته باشیم و در شروع پاییز از نتایج کار لذت ببریم؛ ضمناً اگر انتقاد یا پیشنهادی در خصوص برنامه‌ها دارید از طریق بخش ارتباط با ما اعلام کنید (تیک ارسال به مدیریت فراموش نشود) چون نهایتاً این شما هستید که به کارهایمان معنی می‌دهید.

میلاد اسمعیلی
سردبیر ویکی‌تولید